KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Trägravyr 13464199
*
nr 1346 4199
Karin Persson
(1891-1971), Sverige
Trägravyr, Signerad, daterad 1954, blomsterstilleben, "Moto grazio". Motivet: 17,5x16 cm
Karin Persson, svensk bildkonstnär född 1891, död 1971.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 september 2020
kl 19:04:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/9 16:57:13
1
150 kr
7/9 18:31:24
2
350 kr
7/9 18:53:07
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben etsningar grafik karin persson stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trägravyr trästick xylografi
-
7143 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:04
-
7144 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:36
-
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:19
-
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:02
-
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:30
-
7218 Grafiska blad
6 st, Carl fredrik Akrell, Skånka slott. Signerade..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:17
*
Karin Persson
Karin Persson, svensk bildkonstnär född 1891, död 1971.
nr 1346 4199
Karin Persson
(1891-1971), Sverige
Trägravyr, Signerad, daterad 1954, blomsterstilleben, "Moto grazio". Motivet: 17,5x16 cm
Karin Persson, svensk bildkonstnär född 1891, död 1971.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/9 16:57:13 | 1 | 150 kr |
7/9 18:31:24 | 2 | 350 kr |
7/9 18:53:07 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben etsningar grafik karin persson stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trägravyr trästick xylografi
-
7143 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:04 -
7144 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:36 -
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:19
-
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:02 -
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:30 -
7218 Grafiska blad
6 st, Carl fredrik Akrell, Skånka slott. Signerade..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:17